|
Eh... nagu iga korralikul C# keeles arendajal, hakkab minu loendamine peale nullist :) nii ongi nüüd mööda saanud esimene päev TechEd Europe 2009 konverentsil, päev 0.
Mis siis uut? Selle aasta TechEd'i iseloomustab loomulikult Windows 7 tulek, nii kiputakse rääkima palju just sellest tootest ning tema "jämedamast" vennast Windows Server 2008 R2'st. Kuna esimesel päeval ei toimunud konverentsi tavakülastajale suurt midagi tarka, seega midagi väga rabavat jagada ei ole.
Samas mul oli võimalus võtta osa eriüritusest "MCT Day Zero". Ja sealt tuli üsnagi palju uut ja põnevat: mida uut on pakkuda Microsoft Learning'ul, kuidas toimub kursuste materjalide kvalideedikontroll, kuidas sünnivad ja surevad sertifikaadieksamite küsimused ning kuidas püütakse pettureid, kuidas Server 2008 R2'le võimalikult mugavalt üle minna ning lõpetuseks kes on need inimesed, kes esindavad MCT'sid Microsoftiga suhtlemisel.
Lühidalt: Mida uut on pakkuda Microsoft Learningul?
* MCT soodustuste pakett sisaldab nüüd lisaks TechNet plus tasuta tellimusele ka Camptasia Studio tasuta täislitsentsi * Kursuse sisutootmise kvaliteet on oluliselt paranenud * Läbi Learning Rewards saab MCT pakkuda soodustust oma õpilastele (Eestis on see soodustus 10%) * Tulnud on digitaalsed MOC kursused: inimkeeles tähendab see seda, et Microsofti ametlikule kursusele minnes võib õppijat tavapärase raamatu asemel oodata pdf. Nii säästetakse puid ning müüakse teadmust (mitte paberit)
|

|
* On-Line laborid: järgmisest aastast on kättesaadavad on-line laborid, mis tähendab seda, et õppija võib saada Microsofti tootekursusele minnes saada ligipääsu internetis majutatud on-line praktikumidele (vihjeks: varem sai laboriülesandeid teha vaid koolitusklassis). Ja MCT'd saavad ligipääsu (kõikidele?) laboritele, cool!
 |
Lühidalt: sertifikaadid
MCT'dele tutvustati inimest, kes koostab, vaatab üle ning ... teeb sertifikaadieksamite küsimusi. Selgitati küsimuste koostamise loogikat ning petmise välistamiseks kasutatavaid vahendeid.
Üks , mis võib tavainimesele sügavamalt huvi pakkuda, on fakt, et eksami eduka soorituse piir 700 punkti ei ole tingimata 70%. Selgub, et nii ongi, tegelik läbimispiir võib olla nii 50% kui ka 80%, see sõltub sellest, kui keerulised on eksamiküsimused. Sellest teemast on tegelikult juttu olnud varemig, kellel sügavam huvi, see võib vaadata: http://borntolearn.mslearn.net/2009/08/the-truth-about-scoring-700-does-not-equal-70
|
Teine põnev teadmine oli see, et eksami küsimused peaksid vähemalt 80% ulatuses vastama inimeste tegelikule töökogemusele. Nii et tugev tegevpraktik võib proovida õppimata eksamile minna ning peaks siis ka eksami edukalt sooritama :) Seda muidugi juhul kui ta praktikas asju õigesti teeb.
Hetkeseis: rüperaalita võõras linnas ehk häbi Sulle HP!
Kirjutasin nüüd siia pika jutu selle kohta, kuidas käib Windows Server 2008 R2'le üleminek ning kui lihtne see kõik on. See hävis. Miks?
Sest täna keskpäeval pärast "ülikeerulist" ning "ohtlikku" tegevust (nimelt laualt voodile tõstmist) suri minu käsutuses olev HP EliteBook 6930p, mis tuli reedel garantiiremondist (kus väidetavalt läks vahetusse selle isendi emaplaat). Nüüd, kaks päeva hiljem ... ehh, isegi poolteist päeva hiljem suri see taas.
Niisiis: olen ääretult põneval üritusel, ilma sülearvutita ning internetiühenduse võimaldamiseks on mul kasutada: 1. HTC Touch2 (msn ja skype) ning Windows XP ja IE 6.0'ga varustatud "arvuti" hotellitoas. See kõik ei tundugi nii masendav? Hotelli arvutil on saksakeelse asetusega klavituur ning vahelduv internet ... ja kui HTC'l avada sirvik, siis kolistab see suurima rõõmuga andmeid üle grps'i (a la 60 kr/MB).
Häbi Sulle HP! Homme lähen TechEd'il HP näituseboksi ning ... ütlen, mis ma neist arvan.
|
 |
PS. MCT on lühend tiitlist Microsoft Certified Trainer