TechEd Europe 2009: päev 2

Ehh ... kolmas päev TechEd'il on vaikselt õhtusse veerenud ning unigi võtmas võimust. Peab ütlema, et täna oli juba väsimus kontides ja kerge tüdimus peal. Mõnevõrra on see ootuspärane: ka eelmise aasta TechEd'il hakkas kolmandal päeval saama küllalt ning oli tahtmine oma lennupilet varasema vastu vahetada. Nii siis iseloomustas tänast päeva väsimus ning seepärast on ilmselt ka minu vaimustus uuest ja huvitavast mõnevõrra väiksem.

 Kes hiljaks jääb ... see saab midagi muud (TechEd'i vanasõna)

Esimesele sessioonile, kus plaanisin osaleda, ma ei pääsenud. Saal oli lihsalt täis ning rohkem kuulajaid sinna ei lastud. Nii kuulasingi lähimat ettekannet, mis juhtumisi käsitles agiilsel metoodikal baseeruva tarkvaraarenduse projekti planeerimist (just ajalises mõõtes). Peab ütlema, et oli ootamatult põnev ning hea ettekanne.

Samas tekkis mul küsimus: kas sellest ei peaks mitte alustama? Kas tarkvara arenduse õppimine ei peaks mitte algama sellega, et tutvustatakse metoodikaid ning eelkõige ülesande lahendamise planeerimist? Alates sellest, et iga ülesanne koosneb alati väiksematest ülesannetest, teed ära ainult esmavajaliku ning saad kontrollitud kiirustamise jne.

 

 Selle asemel alustame me programmeerimise õpetamist tihti sellest, et mis on if ja mis on for ning hirmutame õppijat ähvardusega, et kui nad nüüd kohe if'i ja for'i ära ei õpi, siis räägime neil, mis on klass.

Võibolla olin ma nüüd Eesti IT hariduse vastu liiga karm või arvan ma lihtsalt valesti... no igal juhul on igal lugejal võimalik oma arvamust avaldada ning lisada postitusele oma kommentaarid. Kui juba kommenterima hakkad, siis palun pane ka kirja, et millal ja kus Sulle esmakordselt keegi üldse tarkvara arendamise metoodikatest ning ajaplaneerimisest rääkis.

MDT 2010 ja Windows 7'me paigaldamine

Kujutle maailma, kus küogu tarkvara on paigaldatav automaatselt, kus igale masinale paigaldatakse koos operatsioonisüsteemiga ka vajalikud draiverid ning rakendused, uuendused, eelseaded. Sa kujutlesid praegu maailma, mis on juba olemas võta ning lae alla vaid Microsoft Deployment Toolkit 2010 ning see maailm ongi Sinu maailm.MDT 2010 lehekülg TechNet'is http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee376932.aspx.

Muide MDT 2010'ne abil valmistatud alglaadimise kujutisfailid (boot images) on kasutatavad ka Windows Deployment Services abil ning seega võib kaks kena toodet kokku panna ning saada imelise võimekuse. Kui nüüd keegi ei tea, mis on see WDS, siis see peaks olema inimkeeles kirja pandud minu vastavateemalises lõputöös, mille leiad siit: http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=2204&ArtID=5078&action=article.

Nüüd peatu hetkeks ja kujutle maailma, kus serverite paigaldamine toimub automaatselt, kus igale masinale paigaldatakse koos operatsioonisüsteemiga ka vajalikud draiverid ning rakendused, uuendused, eelseaded, kus vajalikud rollid (DHCP, domeenikontroller jne) on eelseadistatud. Kas selline maailm ei oleks mitte tore? Oleks, küll on hea, et see maailm on maailm, kus me elame, lae alla vaid ... MDT 2010 ja Windows Server 2008 R2 on paigaldatav just nii.

Bing Maps SilverLight component

Tänasest on igal arendajal kasutada SilverLightil baseeruv Bing Maps kaardimootori komponent. Inimkeeles tähendab see siis seda, et nüüd on võimalik Bing Maps'i kaarte oma lehele näidata SilverLight tehnoloogiat kasutades, nüüd on võimalik SilverLighti abil teha Bingi Maps kaartide peale mida iganes soovid ning seda, siis enda rakendusdes ära kasutada.

Tundub paras jama? Tegelikult on ikka väga cool! Vaata, kui ei usu: http://www.microsoft.com/maps/isdk/silverlight/. Oi kuidas praegu teeks ekraanipilte ja kirjutaks ... kui ma vaid ei peaks kasutama seda 700 MHz AMD Duron protsessoriga ning IE 6.0 sirvikuga arvutit (ehk mu rüperaal on endiselt surnud asjade nimekirjas).

Igaljuhul on tegemist uue ja väga laheda tööriistaga, tasub proovida ning loota, et ühel päeval baseerub Bing Maps (http://www.bing.com/maps/) ise ka sellel tehnoloogial. Täna see seda mitte ei ole (ehk Bing ise kasutab veel Ajax'il baseeruvat komponenti).

MSP' on lahedad; nohikud, aga lahedad :P

Tegelikult küll lihtsalt lahedad, mitte nohikud. Päeva lõpus oli mul tänu Andrese sebimisele osa võtta ka Microsoft Student Partners'itele mõeldud eriüritusest, kus räägiti sellest, et kui tähtsad on Microsoftile tudengid, palju neid on, kudias ehitada XNA mänge, kuidas saada hea töökoht ... ning lõpuks toodi tudengite jaoks kohale kuus tipprääkijat-spetsialisti, kes veetsid meiega rohkem kui algselt planeeritud ning vastasíd põhjalikult igale esitatud küsimusele. Kribasin mitu lehekülge märkmeid ning ühel päeval teen neist mitu ilusat postitust, kuid täna tuleb nüüd küll minna magama. Usun, et pikemalt räägin sellest viimasest üritusest Kaur, eks ma siis lisan vastava lingi.

Kommentaarid (1) -

Alvar
Alvar
12.11.2009 23:16:02 #

Sa oled täiesti õieti arusaanud, et eestis õpetatakse programeerimist täiesti valelt poolt alustades. Ja juhul kui ei ole eriline it käpp, siis on algul täiesti võimatu aru saada. Nagu it collegeis lahmatakse kohe javaga. Frown

Kommenteerimine on suletud

Autorist

Minu sügavam huvi Microsofti toodete ja tehnoloogiate vastu sai alguse 2006. aastal, kui tehtud sai esimene Microsofti sertifikaadieksam. Nüüd on kabinetiseinal juba enam kui 20 erinevat administreerimise ja tarkvaraarenduse valdkonna tunnistust. Täna olen MVP Windows Expert: IT Pro kategoorias ja töötan Rootsis tarkvara teenusena pakkuvas ettevõttes infrastruktuuri juhina. 

Month List